Moneta Kristus Karala kalns

Kristus Karaļa kalns

Skulptūru parks tiek veidots pateicībā Dievam, Jēzum Kristum kā garīga vieta, kur cilvēkiem smelties dvēseliskas vērtības.
Skulptūru parks ir unikāls, jo tas attēlo cilvēces vēsturi no Ādama līdz mūsu dienām saskaņā ar Derību. Cilvēki to veidojuši pateicībā Dievam, Jēzum Kristum. Kalnā un tā apkārtnē ir uzstādītas vairāk kā 160 dažādas skulptūras un to kompozīcijas. Kopā ar dārziem, mākslīgiem dīķiem un salām skulptūru parks aizņem 20 ha lielu platību. Skulptūru parka tapšanas autori ir Ēriks Delpers un Jānis Stupāns.
Skulptūru parkā ir izveidoti skaisti dekoratīvie dārzi no 2500 dažādiem augiem. Parka teritorijā iestādīti arī 120 ozoli un 130 augļu koki. Parka projekta autore ir Anita Kazaka (SIA Baltezers). Tā tapšanā ir piedalījušies daudzi simti cilvēku.
Jau sen šo kalnu dēvējuši par Karaļa kalnu. Līdz 2006. gada septembrim kalnam apkārt bija tikai pļavas un labības lauki. Iesākumā vieta bija bez ceļiem un aizaugusi. Tagad parka teritorija ir iekopta ar celiņiem un krāšņuma koku dārziem. Apkārt kalnam ir gleznaina ainava. Netālu atrodas arī Madalānu pilskalns.
Skulptūru tapšanas process ir apjomīgs. Par skulptūru jādomā katru dienu, līdz nāk mirkļa apskaidrība par tālāko darbību.
Ik dienu no cilvēkiem saņemam daudz pateicību un atzinīgu vārdu. Kristus Karaļa kalnu apmeklējuši un veikuši pateicības ierakstu Atsauksmju grāmatā ceļotāji no 42 valstīm.
Karaļa kalnam piemīt īpaša aura. Turp ir ieteicams nākt kājām, mašīnu atstājot stāvvietā, lai sajustu skulptūru parkā valdošo noskaņu. Cita pasaule. Tīra, svēta, svinīga klusuma un Dieva klātbūtnes piestrāvota. Ienākot pa vārtiem, pazūd pasaulīgais pasaules iespaids. Tu jūties kā citā pasaulē, kurā garīgais ir galvenais. Sirds priecājās, jo šeit ir viegli un patīkami atrasties. Jūties brīvs un vienots ar mūžīgo Dievu. Tu atrodies Viņa priekšā un sev atgādini par patiesību, par Derību, cik tas ir reāli un pareizi – ticēt Jēzum Kristum, mūžīgajam Dievam.
Līdz ar pirmajiem soļiem ienāk miers, mīlestība, siltums, un no laimes gribas dziedāt.
Reāli pieskaroties Derības tēliem, domās redzi to īstenību, kas ir bijusi pirms gadu tūkstošiem, sajūti tā laika noskaņas, emocijas. Tās ir kā atgādinājums Derības realitātei.

www.agkk.lv  

Monētu iespējams iegādāties: 
Kristus Karaļa kalnā
Aglonas novads, Aglonas pagasts, Madelāni, Latvija
Tālr. (+371) 27885591
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  

Kristus Karala kalns 1  Kristus Karala kalns 2 

Kristus Karala kalns 3