Moneta Kandava 2

Kandava - 2017

Kandava ir skaista Kurzemes mazpilsēta, kas apbur ar senatnīgo arhitektūru, bruģētajām ieliņām, laternām, kalnaino reljefu un brīnišķīgajiem dabas skatiem. Pilsēta atrodas Abavas ielejā, 94 km attālumā no Rīgas, tai cauri tek Abavas upe. Pirmo reizi Kandava rakstos minēta 1230. gadā, bet pilsētas tiesības tā ir ieguvusi 1917.gadā. 2017.gadā Kandavai aprit 100 gadi kopš pilsētas tiesību iegūšanas.
Kandavas vārds saistās ar zaļu dabu, domāšanu un biznesa vidi- pamatnozares ir kokapstrāde, lauksaimniecība, lopkopība un zaļais tūrisms. Novads lepojas ar savām skolām, spēcīgām sporta un kultūras tradīcijām. Novadā vienmēr bijusi aktīva sporta dzīve. Paralēli Kandavas novada un pagastu svētkiem notiek arī sporta svētki ar dažādām atrakcijām un komandu spēlēm.
Kandavas vārds asociējas arī ar mākslu. Jau vairāk nekā divdesmit gadus vasarās Kandavā notiek Mākslas plenēri. Katru gadu to tēma un saturs mainās un paplašinās. Šo plenēru laikā pilsētā radīti jauni mākslas objekti, kas lieliski papildina Kandavas mazpilsētas šarmu.
Kandava lepojas ar vecāko laukakmens tiltu Latvijā un hercoga Jēkaba laikā būvēto Pulvertorni, kā arī vecpilsētā izveidoto Promenādi. Promenāde izveidota kā atpūtas vieta pieaugušajiem un bērniem. Īpaši padomāts par jaunlaulātajiem- pār promenādes teritorijā esošo strautu, atbilstoši kāzu tradīcijām, izveidoti septiņi tiltiņi. Tādejādi Kandava ir vienīgā vieta Latvijā, kur vienkopus izvietoti septiņi tilti. Promenādes centru rotā skulptūra ozolzīles veidolā. Kandavas simbols- ozolzīle dominē visā promenādes teritorijā- bruģēto celiņu malās izvietotas septiņas ozolzīles, kas stāsta par pilsētas vēsturi.
Gaidām ciemos Kandavā!

www.visitkandava.lv

Monētu iespējams iegādāties:
Kandavas Tūrisma informācijas centrā
Kūrorta iela 1b, Kandava, Latvija
Tālr. (+371) 63181150, (+371) 28356520
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  

 Kandava 2 1  Kandava 2 2

Kandava 2 3