Moneta Rigas Centraltirgus

Rīgas Centrāltirgus

Rīgā, 1930.gadā, svinīgi atklāja „Rīgas Centrāltirgu”, kas tolaik tika atzīts ne tikai par lielāko, bet arī par labāko un modernāko Eiropā. Dažādos laikos „Rīgas Centrāltirgus” nemainīgi atradies pašā Rīgas sirdī, sniedzot daudzveidību, personisku attieksmi, nenovīdīgas sarunas un sirsnīgus stāstus, jautru kaulēšanos un košu krāsainību.
Kopš 1995. gada Centrāltirgus ir 100% Rīgas Domei piederoša akciju sabiedrība ar kopējo platību 72,3 tūkstoši kvadrātmetru, un vairāk nekā 3000 tirdzniecības vietām dažādās platībās: no 1 līdz pat100 kvadrātmetru. Tirgus teritorijā darbojas pieci paviljoni vēsturiskās celtnēs, kas sākotnēji kalpojušas par gaisakuģu – cepelīnu – angāriem. Dārzeņu, piena, gaļas, zivju un gastronomijas paviljonu, tirgus atklāto teritoriju, Rūpniecības preču tirgu, nakts tirgu un Zemnieku diennakts tirgu ik dienas apmeklē no 80 līdz 100 tūkstošiem cilvēku.
1998. gadā tirgus teritorija, veidojot ar vecpilsētu vienu veselumu, iekļāvās UNESCO „Pasaules mantojuma” sarakstā.
Pārdzīvojot kapitālisma atdzimšanas skarbo realitāti, nu atkal „Rīgas Centrāltirgus” atradis savu vietu un atplaucis, pulcinot visdažādākos ļaudis vienuviet, kur pašā Rīgas centrā – krāsainākajā vietā pilsētā, kuru apbrīno arī ārvalstu viesi, var iegādāties gandrīz visu, bet jo īpaši veselīgus, garšīgus, krāsainus un daudzveidīgus Latvijas lauku labumus.

www.rct.lv 

Suvenīrmonēta iegādājama suvenīrmonētu tirdzniecības automātā, kas atrodas pie sakņu paviljona administrācijas kabineta.