Latvijas kolekcijā

kopā izveidotas jau 

0073

suvenīrmonētas

leftline

Jaunākā Latvijas kolekcijas suvenīrmonēta:

Moneta Rundales novads

Rundāles
novads

  • aglonas bazilika 2.jpg
  • jelgavas pils 2.jpg
  • latvijas dzelzcels.jpg
  • malpils muiza.jpg

Katrai pasaules valstij ir raksturīgas savas tradīcijas, valoda, kultūra, lietas un vietas ar kurām tā lepojas – pilis un muižas, katedrāles un baznīcas, muzeji un vēstures pieminekļi, parki un dārzi, fauna un flora, tradicionālie kultūras notikumi un svētki. Šīs lietas izbauda un novērtē gan vietējie iedzīvotāji, gan ārvalstu viesi. 

Nacionālā mantojuma kolekcijas suvenīrmonēta* dod iespēju saglabāt atmiņas par redzēto un piedzīvoto, kas tiek izteiktas mūžīgas monētas veidā. Katra kolekcijas suvenīrmonēta ir unikāla, jo tās aversā tiek attēlota attiecīgā vieta, notikums vai kāds cits simbols, un suvenīrmonētu iespējams iegādāties šai vietā vai notikuma laikā.

„Heritage on a coin“ ir lielākais suvenīrmonētu kolekcijas tīkls pasaulē, kurā ir iesaistījušās jau 40 valstis un kopš 2006.gada arī Latvija. Projekta izveidotāja un īstenotāja - Beļģijas monētu kaltuves Mauquoy Token Company - mājaslapā www.nationaltokens.com tiek publicēta un regulāri atjaunota jaunākā informācija par visām šī projekta ietvaros izlaistajām suvenīrmonētām. Suvenīrmonētas tiek kaltas no augstas šķiras sakausējuma metāliem sudraba vai zelta krāsā. Kopā ar informāciju par suvenīrmonētu tiek publicēts arī apraksts par vietām un notikumiem, kas ir attēloti uz suvenīrmonētas. Šādā veidā tiek veicināta objekta vai vietas starptautiskā atpazīstamība.

Nacionālā mantojuma suvenīrmonētu kolekcijas izveides mērķis Latvijā ir aptvert ievērojamākās vietas, celtnes un notikumus, izcilākos vēstures un kultūras pieminekļus un objektus, visu ar ko Latvija lepojas.
Kolekcija atspoguļo Latvijas vakardienu, šodienu un rītdienu! 

Monētas reverss ir vienots visām Latvijas monētām kolekcijā:

MantojumsUzMonetasOLD2006  MantojumsUzMonetasNEW2017   
No 2006.-2016.gadam    No 2017.gada                

Monētas materiāls: vara, niķeļa un cinka sakausējums, izturīgs pret koroziju
Monētas diametrs: 31,00 mm
Monētas biezums: 2,25 mm
Monētas šķautne: rievota

 *Latvijas Nacionālā mantojuma kolekcijas suvenīrmonētas nav izmantojamas kā maksāšanas līdzeklis.

  pdf logoMLNM monētu kolekcija