Moneta Aluksnes novads

Alūksnes novads

Alūksnes novads atrodas vietā, kur sastopas trīs valstis – Latvija, Igaunija un Krievija. Latvijas ziemeļaustrumi un Alūksnes augstiene nosaka tā klimatiskās īpatnības – garākās ziemas un dziļāko sniegu Latvijā.
Ziemeļvidzemes pērle Alūksne ir novada centrs - augstākā pilsēta Latvijā. Viens no pilsētas lepnumiem ir gleznainais Alūksnes ezers ar tā salām - Pilssalu ar Livonijas ordeņa pilsdrupām un dažādām atpūtas iespējām, Cepurīti, Garo salu un Tīklu saliņu. Kapsētas pussalā no Saules tilta un Tempļa kalna paveras brīnišķīga ainava uz ezeru, Jauno pili un baronu Fītinghofu veidoto muižas parku ar šarmantām mazās arhitektūras formām un mūsdienīgām izgaismotām strūklakām pie pils.
Alūksnes novads ir kultūrvēsturiskām vērtībām un notikumiem bagāts. Trīs pirmās skolas latviešu zemnieku bērniem Vidzemē - Alūksnē, Opekalnā un Zeltiņos vācu mācītājs Ernsts Gliks izveidoja tieši šeit. Par Glika veikumu, te, senajā Marienburgā, pirmo reizi latviešu valodā iztulkojot Bībeli, liecina Alūksnes mācītājmuižas parkā šalkojošie ozoli. Šeit viņa ģimenē izauga audžumeita Marta Skavronska, kura vēlāk kļuva par Pētera I dzīvesbiedri un Krievijas ķeizarieni Katrīnu I.
Novada bagātība ir neskartā daba – augstie pakalni mijas ar tumšiem mežiem, dzidrie ezeri ar leknām pļavām. Te, teiksmainajā Malēnijā, dzīvo darbīgi un savdabīgi ļaudis – malēnieši, kurus atpazīsiet pēc īpatnējas, lauztas intonācijas valodā. Savukārt pierobežas pagastos - Pededzē un Veclaicenē cieņā un godā tiek turētas arī krievu un igauņu tautu tradīcijas, saglabājot to kultūrvēsturisko mantojumu.

tic.aluksne.lv

Monētu iespējams iegādāties:
Alūksnes Tūrisma informācijas centrā
Pils iela 25A, Alūksne, Latvija
Tālr. (+371) 64322804
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  

Aluksnes novads 1 Aluksnes novads 2

Aluksnes novads 3