Moneta Vecumnieki

Vecumnieki

Vecumnieku novads atrodas Latvijas Republikas dienvidos, Zemgales reģionā, 45 km no galvaspilsētas Rīgas. 845 km² plašajā teritorijā mīt ap 10 000 iedzīvotāju. 
Pēc administratīvi teritoriālās reformas 2009. gadā tika izveidots Vecumnieku novads, tajā apvienojušies seši pagasti: Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes, Valles un Vecumnieku pagasts. 
Novada bagātība ir kuplie meži, auglīgie tīrumi un darbīgie ļaudis, kuri paaudžu paaudzēs apliecinājuši savu tikumu un kopuši tautas tradicionālo kultūru. Liecības par aizgājušajiem laikiem, senču atstātais mantojums un lepnums par mūsdienās iespēto veido īpašas zīmes. Tās no Skaistkalnes pašā leišmalē, kur rāmi plūst Mēmele un debesīs galvu slej staltais dievnams, vijas cauri Bārbelei, ieklausoties sēravota klusajās čalās, un apņem Stelpi, kur sakņojas izcilā latviešu dzejnieka Raiņa tēva priekšteču gara spēks. Tās no Kurmenes, kur pavēni dod grāfu Komarovsku dzimtas ierīkotā muižas parka sirmie koki, atbalsojas Nacionālā teātra aktiera un talantīgā režisora Amtmaņa-Briedīša dzimtajā Vallē un sniedzas līdz pat Vecumniekiem, kur pirms daudziem gadu simtiem iegūta purva rūda, lieti lielgabali un baznīcu zvani, cepļos dedzināti ķieģeli un gaismu rādījusi saule, kas, gluži kā šobaltdien, vakaros steigusies norietēt aiz Čigānkalna, ko par savu apmetņu vietu jau 2. - 9. gadsimtā bija izraudzījušies senie iedzīvotāji. Šie daudzveidīgie simboli, laika raksti un vēstures līkloči iezīmē Vecumnieku novadu Latvijas kartē, cieši jo cieši sasaistot ļaudis ar vietu, kurai ikviens jūtas piederīgs.

www.vecumnieki.lv

Monētu iespējams iegādāties: 
Vecumnieku novada domē
Rīgas iela 29, Vecumnieki, Latvija
Tālr. (+371) 63976100
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  

vecumnieki  vecumniekiaizmugure