Moneta CEEC China

Centrālās un Austrumeiropas valstu un Ķīnas sadarbības formāta CEEC-China 16+1 loģistikas sekretariāts

2016. gadā Latvijai uzticēts organizēt svarīgākos Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas (turpmāk – 16+1) sadarbības formāta pasākumus – piekto valdību vadītāju sanāksmi (turpmāk – samits), ar to saistītos pasākumus – biznesa forumu, nacionālo koordinatoru sanāksmi, domnīcu konferenci – un pirmo 16+1 transporta ministru sanāksmi. Vienlaikus 2015. gadā Sudžou, Ķīnā, notikušajā samitā Latvijai tika uzticēta atbildība par sadarbības loģistikas nozarē koordināciju, nodibinot loģistikas koordinācijas sekretariātu, kas tika atklāts pirmās 16+1 transporta ministru sanāksmes laikā, 16. maijā, Rīgā. Latvijas atbildība par šiem pasākumiem ir atspoguļota Sudžou samita gala dokumentā “Sudžou vadlīnijas”.
16+1 ir Ķīnas iniciatīva, kuras būtība ir aktivizēt sadarbību ar 11 ES dalībvalstīm un 5 Balkānu valstīm (Albānija, Bosnija-Hercegovina, Bulgārija, Čehija, Horvātija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Maķedonija, Melnkalne, Polija, Rumānija, Serbija, Slovākija, Slovēnija, Ungārija) investīciju, transporta, finanšu, zinātnes, izglītības un kultūras jomās. Ķīna iniciatīvas ietvaros ekonomikas jomā ir definējusi 3 prioritāras potenciālās sadarbības jomas: infrastruktūra, augstās tehnoloģijas un zaļās tehnoloģijas.
16+1 samits pirmo reizi notika 2012. gadā Varšavā, Polijā. Tā laikā Ķīnas ministru prezidents nāca klajā ar visaptverošu iniciatīvu sadarbībai ar 16 Centrāleiropas un Austrumeiropas (turpmāk – CAE) valstīm “Ķīnas 12 pasākumi draudzīgas sadarbības veicināšanai ar CAE valstīm” (“China’s Twelve Measures for Promoting Friendly Cooperation with Central and Eastern European Countries”), kas ir 16+1 formāta pamatdokuments.
Samiti līdz šim notikuši Varšavā, Polijā (2012); Bukarestē, Rumānijā (2013); Belgradā, Serbijā (2014); Sudžou, Ķīnā (2015).

www.ceec-china-logistics.org

Monēta tirdzniecībā patreiz nav pieejama.

CEEC China 1 CEEC China 2

CEEC China 3